چکیده پروژه : پروژه مدل‌سازی و طراحی صنعتی فاز اول سیستم هیبرید مخزنی تولید برق باهدف کاهش وابستگی کشورها به انرژی‌های فسیلی (کد پروژه 853)

با توجه به نیاز کشورها به تولید انرژی الکتریکی بدون مصرف سوخت فسیلی، بر آن شدیم تا ایده‌ای برای تولید انرژی الکتریکی توسط منابع طبیعی و تجدید پذیر را به‌صورت ارزان و باصرفه، مطرح نماییم. در راستای هدف تولید انرژی الکتریکی بدون مصرف سوخت و گسترش کم‌هزینه‌ی نیروگاه‌های طبیعی اقدام به طرح سیستمی کردیم که به‌واسطه‌ی آن حداکثر استفاده از پتانسیل‌های طبیعی موجود در کشورها که نادیده گرفته‌شده است، به‌طور ارزان لحاظ گردد. نتايج حاكي از آن است كه روش پيشنهادي در مقايسه با روش‌هاي مرسوم اين معيار كارايي را بهبود بخشيده است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه مدل‌سازی و طراحی صنعتی فاز اول سیستم هیبرید مخزنی تولید برق باهدف کاهش وابستگی کشورها به انرژی‌های فسیلی (کد پروژه 853)

جهان در پی آن است که انرژی‌های نو کجاست، مسیر عبور آن از کجاست و مهم‌تر ازآنچه طور باید توسعه پیدا کند. کشورهای جهان بعد از دههی 1970 و به دنبال شوک نفت و افزایش قیمت آن بر آن شدند که وابستگی خود را تا آنجایی که می‌توانند به منابع فسیلی کم کنند و جانشین‌هایی برای آن داشته باشند و به‌جایی برسند که تنها زمانی که مجبورند از انرژی‌های فسیلی استفاده کنند. بشر از اعصار گذشته از انرژی‌های تجدید پذیر استفاده کرده است ولی استفاده جدی از آن‌ها، از این دهه شروع‌شده و سرمایه‌گذاری‌های زیادی در بحث انرژی‌های تجدید پذیر مثل زیست‌توده، باد، خورشید و زمین‌گرمایی و ... چه در فاز تحقیقات و چه در فاز اجرا، انجام‌شده است. افزایش قیمت سوخت‌های فسیلی، بحث‌های مربوط به محیط‌زیست و قوانین آن در جهان که بر آلوده‌کنندگان محیط‌زیست فشار می‌آورد و به‌طور بسیار جدی پیگیری می‌شود نیز از دیگر عوامل رویکرد جدید به‌سوی انرژی‌های تجدید پذیر است. از سوی دیگر توسعه و گسترش فن‌آوری انرژی‌های تجدید پذیر باعث کاهش قیمت شده که به دنبال آن انرژی‌های تجدید پذیر وارد صحنه‌ی رقابت شدند. اکنون با توجه به نیاز کشورها به تولید انرژی الکتریکی، بدون مصرف سوخت تجدید ناپذیر (سوخت‌های فسیلی ) و اینکه اکثر نیروگاه‌های کشورهایی مثل ایران به دلیل فرسودگی در زمان کوتاه بازدهی مناسبی ندارند، بر آن شدیم که ایده‌ای مطرح نماییم تا استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر را برای تولید الکتریسیته حداکثر کنیم. در راستای هدف تولید برق بدون مصرف سوخت و گسترش کم‌هزینه نیروگاه‌های طبیعی اقدام به طرح سیستمی کردیم که به‌واسطه‌ی آن حداکثر استفاده از پتانسیل‌های طبیعی موجود در کشورها که نادیده گرفته‌شده‌اند را داشته باشیم. با دانستن این نکته که کشور ایران و برخی کشورها ازنظر انرژی‌های طبیعی دارای پتانسیل‌های خوبی هستند و متأسفانه نادیده گرفته‌شده‌اند، در این پایان‌نامه ابتدا نیروگاه را تعریف کرده سپس انواع نیروگاه‌های موجود را معرفی و مزایا و معایب هرکدام از آن‌ها را جداگانه بررسی می‌کنیم، سپس سیستم هیبرید مخزنی جدیدی را معرفی کرده و پیشنهاد احداث نیروگاهی جدید را با سیستم هیبرید مخزنی تحت عنوان نیروگاه هیبرید مخزنی خواهیم داد و مزایا و معایب آن را ذکر کرده و در آخر عملکرد نیروگاه پیشنهادی را با دیگر نیروگاه‌های معرفی‌شده‌ی موجود مقایسه می‌کنیم. توجه داشته باشید که مکان‌هایی با پتانسیل بالای انرژی‌های تجدید پذیر که می‌توان گفت ابتکار پایان‌نامه است را معرفی خواهیم کرد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه مدل‌سازی و طراحی صنعتی فاز اول سیستم هیبرید مخزنی تولید برق باهدف کاهش وابستگی کشورها به انرژی‌های فسیلی (کد پروژه 853)

4.2 از 5 ( 39 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
2.62 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
محمد شاهسواراني مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
39 total
5 16 
4 11 
3 12 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23