چکیده پروژه : روش های تولید و استخراج تیتانیوم نگارش (کد پروژه 86)

باتوجه به منابع نسبتا خوب تیتانیوم در ایران و عدم وجود تکنولوژی موثر در بهره برداری از این منابع در کشور بررسی روش ها ی تولید و رسیدن به طرحی قابل صرفه برای استفاده از منابع داخلی امری ضروری است. در این پروژه ابتدا خواص شیمیایی و فیزیکی تیتانیوم بررسی شده است. سپس به ذکر کاربردهای این فلز ارزشمند پرداخته ایم. میزان منابع تیتانیوم در جهان و ایران و میزان صادرات و واردات تیتانیوم مشخص گردیده است. در فصل بعد چند نوع از روشهای تولید تیتانیوم ارائه شده است و با توجه به کاربردهای گسترده و جدید نانو ذرات تیتانیوم اشاره ای مختصر به روش های تولید این نانو ذرات داشته ایم. با توجه به منابع محدود تیتانیوم با درصد خلوص بالا در جهان بازیافت تیتانیوم امری ضروری است و در این بین بازیافت توسط میکرو ارگانیسم ها بدلیل سازگاری بالا با محیط زیست و هزینه کم و ایمنی بالا از جایگاه خوبی برخوردار است. در این قسمت اشاره ای به تحقیقات محققین ایرانی در بازیافت تیتانیوم توسط باکتری های محصولات لبنی ( لاکتوباسیل ها) داشته ایم. و در اخر یه بررسی طرح اخیر ایران در بخش غنی سازی سنگ معدن شامل تیتانیوم که در منطقه کهنوج استان هرمزگان و با همکاری محققان روسی در حال پایه گذاری است پرداخته ایم.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : روش های تولید و استخراج تیتانیوم نگارش (کد پروژه 86)

تيتانيوم (از كلمه لاتين تیتان كه پسر اول پادشاه Gaia بود، گرفته شده است) كه در انگلستان به وسيله ویلیام گریگور در سال 1791 كشف شد و او اين عنصر را به عنوان يك عنصر جديد در ايلمنيت شناسايي نمود. اين عنصر چندين سال بعد توسط شيميست آلماني مارتین کلاپروس در ذخاير روتيل مجدداً كشف شد. تيتانيوم فلزي خالص (9/99%) اولين بار در سال 1910 توسط متیو هانتر به وسيله حرارت TiCl4 با سديم در يك بمب فلزي در 800-700 درجه سانتي گراد تهيه شد. اين يك پردازش گسترده و پيچيده است اما در فرآيند جديدتر، روش FFC_Cambridge ممكن است جايگزين فرآيند قديمي شود. در موارد استفاده پودر اكسيد تيتانيوم (فرم پالايش يافته روتيل)، محصول نهايي در آبراهه پيوسته اي از مذاب مناسب تيتانيوم براي استفاده سريع در توليد آلياژهاي اقتصادي است. فلز تيتانيوم تا سال 1946 در خارج از آزمايشگاه استفاده نمي شد تا اين که ویلیام جاستین کرول بررسي نمود كه تيتانيوم مي تواند از نظر اقتصادي بوسيله احياي TiCl4) تتراكلرين تيتانيوم) با منيزيم بوجود آيد كه اين روش هنوز هم كاربرد دارد.[1]
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: روش های تولید و استخراج تیتانیوم نگارش (کد پروژه 86)

4.5 از 5 ( 37 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
3.77 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
غلامعلي گدازنده مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
37 total
5 10 
4 12 
3 15 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23