چکیده پروژه : پروژه طراحی، ساخت و پیاده‌سازی مدار فرمان و قدرت آسانسور سه ایستگاه با استفاده از کنتاکتور و مقایسه آن با پیالسی (کد پروژه 881)

در این پروژه پس از توضیح یک سری از مقدمات (کنتاکتور، پیالسی، تیغههای NC و NO، میکرو سوئیچ‌ها و...) لازم به شرحی از نحوه عمل کرد سیستم و سپس نحوه طراحی سیستم می‌پردازیم. در آخر در نتیجه‌گیری مقایسه‌ای از تابلوهای کنتاکتوری و پیالسی را مطالعه خواهید نمود.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه طراحی، ساخت و پیاده‌سازی مدار فرمان و قدرت آسانسور سه ایستگاه با استفاده از کنتاکتور و مقایسه آن با پیالسی (کد پروژه 881)

امروزه قسمت اعظم انرژی موردنیاز صنایع را منابع انرژی الکتريکی تأمین می‌کنند درنتيجه می‌توان ماشین‌های الکتريکی و ترانسفورماتورها را به‌وفور در کارخانه‌های مختلف مشاهده کرد. در مواردی که مصرف‌کننده با ولتاژی غير از ولتاژ شبکه کار می‌کند بايد با روشی دقيق ترانسفورماتور لازم را جهت تبديل ولتاژ شبکه به ولتاژ موردنیاز طراحی کرد و ساخت. درصورتی‌که ماشین‌های الکتريکی مناسب و بر اساس شرايط کار انتخاب شوند عمر مفيدی در حدود ۲۰ -۱۵ سال خواهد داشت. درصورتی‌که ماشين الکتريکی به‌طور مناسب انتخاب‌نشده باشد يا عمر مفيد کارخانه يا دستگاهی که موتور در آن نصب‌شده است بيش از عمر ماشين الکتريکی پيش از ساير تجهيزات به پايان خواهد رسيد.در اين پروژه ابتدا در مورد مدارهای فرمان الکتريکی و اجزای آن‌ها مانند کنتاکتورها-بيمتال – فيوزها – ليميت سويچ و چشم‌های الکتريکی و جداول مربوط به هرکدام از آنهاتوضيع داده‌شده است و در قسمت‌های ديگر پروژه مطالبی در مورد پیاده‌سازی و شبیه‌سازی مدارت فرمان و قدرت کنتاکتوری در نرم‌افزار ekts و سپس تحلیلی از مدارات plc ودرقسمت نتیجه‌گیری مقایسه آن با کنتاکتورها را در این پروژه داریم.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه طراحی، ساخت و پیاده‌سازی مدار فرمان و قدرت آسانسور سه ایستگاه با استفاده از کنتاکتور و مقایسه آن با پیالسی (کد پروژه 881)

4.2 از 5 ( 50 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نرم افزار های استفاده شده :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
1.70 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
احمد باقرپور تهراني مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
50 total
5 17 
4 15 
3 18 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23