چکیده پروژه : پروژه بررسی عوامل تاثیر گذار بر بورس برق ایران (کد پروژه 884)

در این مقاله سعی شده عواملی که بر قیمت برق تاثیر می گذارند بحث شود . عواملی همچون سوخت ، آب و هوا ،تفاوتهاي ذاتي چون عدم امكان ذخيره سازي انرژي در ابعاد زياد، لزوم برقراري تعادل بين عرضه و تقاضا، عدم پاسخگويي تقاضا به قيمت، وابستگي و يكپارچگي سيستم و گسترش خطا از يك محل به ساير نقاط شبكه، صنعت برق را از ديگر صنايع متمايز مي نمود، ليكن بررسي فعاليتهاي انجام شده در زمينه افزايش رقابت و بهره وري در صنعت برق، نشان داد كه تجديد ساختار در اين صنعت نيز امكان پذير مي باشد .

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه بررسی عوامل تاثیر گذار بر بورس برق ایران (کد پروژه 884)

روند تجديد ساختار در صنايعي چون راه آهن، هواپيمايي، مخابرات وگاز و نتايج مثبت حاصله از آن، تحليلگران و سياستگذاران عرصه صنعت برق را به انديشه استفاده از تجارب به دست آمده ترغيب نمود. گرچه تفاوتهاي ذاتي چون عدم امكان ذخيره سازي انرژي در ابعاد زياد، لزوم برقراري تعادل بين عرضه و تقاضا، عدم پاسخگويي تقاضا به قيمت (كشش دار نبودن تقاضا)، وابستگي و يكپارچگي سيستم و گسترش خطا از يك محل به ساير نقاط شبكه، صنعت برق را از ديگر صنايع متمايز مي نمود، ليكن بررسي فعاليتهاي انجام شده در زمينه افزايش رقابت و بهره وري در صنعت برق، نشان داد كه تجديد ساختار در اين صنعت نيز امكان پذير مي باشد . در سه دهه گذشته به ويژه در طول دهه 1990 در سراسر جهان، تلاشهاي فراواني در جهت اصلاح ساختار قوانين حاكم بر صنعت برق به ويژه در بخش توليد انجام گرفت. كشورهايي كه ساختار بازار انرژي الكتريكي آنها بصورت تك قطبي اداره مي شد و يا مسئوليت تامين انرژي برق بر عهده نهادي وابسته به دولت قرار داشت درصدد برآمدند تا با ايجاد بازار رقابتي، مشاركت شركتهاي مختلف را در توليد اين نوع انرژي به حداكثر ممكن برسانند.با ايجاد بازارهاي رقابتي جهت بهره برداري ايمن و عاري از هرگونه تبعيض از اين سيستم، تاسيس نهادي مستقل به عنوان بهره بردار شبكه ضروري ديده مي شد. به اين ترتيب ISO يا بهره بردار مستقل شبكه عهده دار چنين مسئوليت مهمي گرديد، كه البته اين نهاد از وظايف ديگري نيز برخوردار است.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه بررسی عوامل تاثیر گذار بر بورس برق ایران (کد پروژه 884)

4.1 از 5 ( 36 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
0.84 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
محمود اعظم واقفي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
36 total
5 15 
4 11 
3 10 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23