چکیده پروژه : بررسی تغییر خواص رئولوژیکی سیالات غیر نیوتونی با افزودن نانو ذرات (کد پروژه 90)

با توجه به افزایش روز افزون جمعیت و افزایش تقاضای انرژی و قیمت آن در دنیا ، کاهش مصرف انرژی و بهینه سازی آن در صنایع مختلف ، از جمله مباحث بسیار مهم در طراحی ، ساخت و تولید دستگا ههای مختلف صنعتی است. محققان می کوشند با کاهش مصرف انرژی و افزایش راندمان دستگاه ها ، هزینه آنها را کاهش دهند. محدودیت سیالات انتقال حرارت در صنایع مختلف به دلیل ضریب هدایت حرارتی ضعیف آنها باعث شده است که بهبود انتقال حرارت سیالات عامل ، به عنوان روش جدید اننقال حرارت پیشرفته مدنظر قرار گیرد به طوری که ایده پراکنده سازی ذرات جامد در سیالات که با ذرات میلی و میکرومتری آغاز شده بود ، با استفاده از نانو ذرات جامد تکمیل شد . اضافه کردن افزودنی ها به سیال پایه از روش های مرسوم انتقال حرارت به شمار می رود . علی رغم تحقیقات و تلاش های به عمل آمده در بهبود این سیستم ها نیاز ضروری و آشکار برای توسعه یک راهکار جدید به منظور اصلاح رفتار حرارتی این سیالات احساس می شود.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی تغییر خواص رئولوژیکی سیالات غیر نیوتونی با افزودن نانو ذرات (کد پروژه 90)

در این نوع سیالات شدت برش در یک نقطه مشخص فقط تابع تنش برشی در همان لحظه و در همان نقطه است. این مواد که در آنها ویسکوزیته صرفاً تابعی از شدت برش است به دو گروه تقسیم می شوند ، یکی مواد دارای تنش تسلیم و دیگری مواد فاقد تنش تسلیم. سیالات دارای یک تنش تسلیم : در موادی که دارای تنش تسلیم هستند شرط جریان ماده، رسیدن تنش به حد مشخصی برای شروع سیلان آن است. برای مثال خمیر دندان مثال بسیار مناسبی برای این مواد است به نحوی که تا زمانی که میزان فشردگی پوسته آن به حد مشخصی نرسد، خمیر دندان از آن خارج نمی شود. علت این رفتار فیزیکی معمولاً به ساختمان سه بعدی ماده نسبت داده می شود. ساختمان این مواد قادر است که تنش برشی کمتر از حد تسلیم را بدون ایجاد جریان تحمل نماید ولی پس از آن، ساختمان داخلی شکسته شده و ماده اجازه حرکت برشی را پیدا می کند. تصور می شود که ساختمان داخلی ماده پس از کاهش تنش به مقدار کمتر از تسلیم دوباره ترمیم می شود معروف ترین این دسته از مواد، پلاستیک بینگهام است. در واقـع پلاستیک بینگهام یک سیـال نیوتنی دارای تنش است (ویسکوزیته آن ثابت است). نمونه هایی از سیالات دارای تنش تسلیم عبارتند از : برخی پلاستیکهای مذاب، گل حفاری چاه نفت، مخلوط آب و شن، دوغ آبهای گچ و ماسه، شکلات مایع، کرم های طبی، خمیر دندان، بتن تازه، گریسها[4, 5].
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی تغییر خواص رئولوژیکی سیالات غیر نیوتونی با افزودن نانو ذرات (کد پروژه 90)

4.7 از 5 ( 40 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
5.85 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
ايرج ملكي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23