چکیده پروژه : پروژه ساخت حسگر هيبريد صوتي و حركتي (کد پروژه 910)

پروژه پیش رو سامانه ایست که به ‌واسطه‌ی آن می‌توان با اندازه گيري پارامترهای محیطی، صوت و حركت به صورت هيبريد يك دستگاه را قطع و وصل كرد. نحوه عملکرد سامانه به این شرح است که پارامترهای محیطی توسط حسگرهای موجود در برد مدار اندازه‌گیری و بررسی می‌شوند، در صورت هرگونه تحريك حسگرها، وقفه های میکروکنترلر تحريك شده و در نتیجه رله عمل مي كند و همچنین زمان سنج شروع به افزايش مي كند و بر روي ال سي دي نوع حسگر تحریک شده نمايش داده مي شود. حال اگر تا پايان زمان مشخص شده براي زمان سنج (براي مثال 10 دقيقه) تحريك مجددي براي حسگر ها صورت نگيرد، رله باز و سيستمي كه توسط اين رله كنترل مي شود به حالت عادي خود بر مي گردد. در غیر اینصورت زمان سنج به مقدار صفر بازنشانی می گردد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه ساخت حسگر هيبريد صوتي و حركتي (کد پروژه 910)

هدف‌ اساسي‌ از تدوين اين پايان‌نامه، تلاش براي رسيدن به يك روش مناسب به منظور حل كردن مشكل حسگرهاي حركتي مي باشد. همانطور كه مي دانيد حسگر هاي فوق تنها حركت را تشخيص مي‌دهند. حال اگر در محيطي حر كت وجود نداشته باشد ولي صدايي موجود باشد، ديگر اين حسگرها قادر به نمايش عملكرد مناسب در درون سيستمي كه قرار است شرايط محيطي را بررسي كند و متناسب با اين شرايط عملكرد مناسب ارائه دهد نمي باشد، چرا كه با وجود حضور داشتن موجودي در محيط كه اين علائم صوتي از آن ساطع مي شود، چون اين موجود ممكن است حركتي از خود نشان ندهد بنابراين حسگر حركت تحريك نمي شود و سيستم نمي تواند تشخيص مناسبي از محيط پيدا كند و عملكرد سيستم دچار مشكل خواهد شد. در اين پايان نامه با تركيب حسگرهاي تشخيص دهنده صدا و حركت تا حدود زيادي توانسته ايم بر مشكل فوق پیروز شویم و در واقع با استفاده تركيبي از دو حسگر فوق اين قابليت اطمينان در سيستم را به وجود آورده ايم كه حتي اگر در محيط حركت هم نباشد ولي صوتي به وجود آيد باز هم در عملكرد سيستم اختلالي روي ندهد.پروژه حاضر به گونه اي طراحي شده كه ابتدا به وسيله حسگرها پارامترهاي محيطي اندازه‌گيري مي‌شوند و با تحريك اين حسگرها وقفه ها تحريك مي شوند و زمان سنج شروع به شمارش مي كند و رله بسته مي شود كه اين رله مي تواند هر نوع سيستمي را كنترل كند، حال اگر تحريك مجددي بر روي حسگرها در مدت ده دقيقه اتفاق نيافتد رله باز مي شود. در غیر این صورت زمان سنج به صفر بازنشانی می‌شود.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه ساخت حسگر هيبريد صوتي و حركتي (کد پروژه 910)

4.2 از 5 ( 45 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
1.95 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
فاطمه نورا كسائي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
45 total
5 14 
4 18 
3 13 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23