چکیده پروژه : پروژه عیب یابی ترانسفورماتورهای قدرت به کمک آنالیز نتایج تست روغن ترانسفورماتور (کد پروژه 914)

ازآنجائیکه ترانسفورماتورها مهمترین وگران قیمت ترین تجهیزات شبکه های برق رسانی می باشند، حفاظت ونگهداری آن از تصمیمات ویژهای برخوردار است. از طرفی ترانسفورماتورها پایدارترین ومطمئن ترین تجهیزات پستها می باشند که نسبت به سایر تجهیزات شبکه احتیاج به مراقبت بسیارکمتری دارند.اما نباید فراموش کرد که بعضی ازقسمتهای ترانسفورماتورها به مرور زمان یا به علت شرایط نامطلوب کار و یا دراثر فشارهای ناشی از حوادث غیرمترقبه شبکه و یا حتی بی توجهی در امر سرویس دوره ای، دستخوش تغییرات و یا صدماتی می گردد که در صورت عدم رسیدگی به موقع می تواند موجب ضایعات جبران ناپذیری گردد. دراین پایان نامه به عیب یابی ترانسفورماتورهای قدرت به کمک آنالیز نتایج تست روغن ترانسفورماتور برای زمان بهره برداری و سرویس های دوره ای که شامل تست روغن ترانس نیز می شود، پرداخته ایم.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه عیب یابی ترانسفورماتورهای قدرت به کمک آنالیز نتایج تست روغن ترانسفورماتور (کد پروژه 914)

نظربه گسترش روزافزون صنعت برق و اهمیت موضوع تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه مخصوصا در صنایع عظیم همانند: نیروگاهها، صنایع نفت و گاز، فولاد و... به کارگیری استانداردهای بین المللی که حاصل تجارب و تحقیقات بسیار ارزشمند متخصصین این امر می باشد موضوعی حیاتی و الزامی است.ترانسفورماتورهای قدرت از تجهیزات گران قیمت و اساسی در سیستمهای قدرت و تغذیه برق می باشند. خارج شدن یک ترانسفورماتور قدرت از سرویس باعث توقف خط تولید می گردد، این توقف در صنایعی همانند نفت و یا نیروگاهها باعث ایجاد میلیونها تومان ضرر خواهد گردید. در صورت پوشیده ماندن ضعفهای جزیی ترانسفورماتور، این ضعفها به تدریج تشدید یافته به گونه ای که باعث توقف سرویس دهی می گردد. لذا آشکار کردن این عیب ها و ضعفهای جزیی و رفع آنها با هزینه ناچیز باعث جلوگیری از صرف هزینه های هنگفت می گردد.هر چند در این باب منابع متعددی منتشر گردیده ولی به لحاظ عدم موجود بودن ترجمه به زبان فارسی و یا عدم در دسترس بودن آنها باعث عدم به کارگیری این منابع ارزشمند در صنعت کشور گردیده است. این پایان نامه حاصل تحقیقات بسیار در زمینه آزمایشهای عیب یابی و اهمیت آنها می باشد. همچنین موضوعات و مطالب مطروحه در منابع معتبر برق می باشد. امید است مطالب این پایان نامه مورد استفاده متخصصین و دست اندرکاران صنایع برق گردد
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه عیب یابی ترانسفورماتورهای قدرت به کمک آنالیز نتایج تست روغن ترانسفورماتور (کد پروژه 914)

از 5 ( 49 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
2.35 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
علي عيسي پور مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
49 total
5 18 
4 13 
3 18 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23