چکیده پروژه : پروژه بررسی عملکرد اقتصادی سیستم‌های مولد خورشیدی و تهیه برنامه کاری ساخت مولدهای خانگی (کد پروژه 926)

مصرف بی‌رویه و روزافزون سوخت‌های فسيلي به‌عنوان منابع محدود انرژي و تأثیر آن بر محیط‌زیست توجه جهانيان را به استفاده از انرژی‌های تجديد پذير جلب نموده است. انرژی خورشیدی یکی از مهم‌ترین انواع انرژی در ایران است، چراکه اکثر مناطق ایران توانایی قابل‌توجهی در استفاده از انرژی خورشیدی برخوردار است. با توجه به موقعیت جغرافیایی و داشتن 300 روز آفتابی از 365 روز در سال، قابلیت استفاده از انرژی خورشیدی در بخش‌های مختلف صنعتی و خانگی داراست. برای این منظور آنالیز فنی_اقتصادی استفاده از این سیستم با استفاده از نرم‌افزار guide موردبررسی قرارگرفته است.نتایج این تحقیق نشان می‌دهد با میزان سرمایه‌گذاری 85 میلیون ریال در یک مجتمع مسکونی با متوسط kwh 400 در ماه برای یک واحد مسکونی، دوره بازگشت سرمایه 14 سال می‌باشد. دراین‌باره با توجه به اطلاعات در دسترس و با استفاده از تحلیل هزینه چرخ عمر، هزینه تولید برق با روش‌های مختلف محاسبه می‌گردد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه بررسی عملکرد اقتصادی سیستم‌های مولد خورشیدی و تهیه برنامه کاری ساخت مولدهای خانگی (کد پروژه 926)

از دوران قدیم تأمین انرژی مسئله بسیار مهمی برای جوامع بشری بوده است. درعصرحاضر با توجه به پیشرفت‌های صنعتی و تکنولوژیک که جایگاه بسیار مهمی را در زندگی روزمره انسان‌ها دارد، اهمیت مسئله به نحو بارزتری تجلی می‌نماید؛ اما منابع رایج تولید انرژی که اکثراً تجدید ناپذیر می‌باشند، بنابر تحقیقات دانشمندان تا اواخر قرن ۲۱ به اتمام می‌رسند. لذا از دهه‌های پایانی قرن ۲۰ منابع تجدیدپذیر انرژی موردتوجه خاصی قرار گرفت. ازجمله دلایل دیگر توجه به منابع نوین انرژی اثرات مخرب منابع تجدید ناپذیر (سوخت‌های فسیلی و ...) بر محیط‌زیست بود. امروزه بشر با دو بحران بزرگ روبه‌رو است که بیش ازآنچه ما ظاهراً تشخیص می‌دهیم با یکدیگر ارتباط دارند. ازیک‌طرف جوامع صنعتی و همچنین شهرهای بزرگ با مشکل آلودگی محیط‌زیست مواجه‌اند و از طرف دیگر مشاهده می‌شود که مواد اولیه و سوخت موردنیاز همین ماشین‌ها با شتاب روزافزون در حال اتمام است.اثرات مصرف بالای انرژی در زمین و آب‌وهوا آشکارا مشخص می‌باشد و ما تنها راه‌حل را در پایین آوردن میزان مصرف انرژی می‌دانیم، حال آن‌که این امر نمی‌تواند به‌طور مؤثر ادامه داشته باشد.پیشرفت علم و فن‌آوری علاوه بر دستاوردهای فراوان برای آسایش و رفاه بشر، همواره مشکلات تازه‌ای را به همراه داشته است که به‌عنوان‌مثال آلودگی‌های زیست‌محیطی ناشی از سوخت‌های فسیلی از آن جمله است. به‌عبارت‌دیگر ازیک‌طرف درنتیجه سوختن مواد فسیلی گازهای سمی وارد هوا می‌شود و تنفس انسان را مشکل می‌کند و محیط‌زیست را آلوده می‌سازد و از طرفی دیگر تراکم این گازها در جو زمین مانع خروج گرما، از اطراف زمین می‌شود و باعث افزایش دمای هوا و تغییرات گسترده آب‌وهوایی در زمین می‌گردد که اثر گلخانه‌ای نامیده می‌شود. چنانچه افزایش دمای هوا مطابق روند فعلی ادامه یابد، بازگرداندن آن به وضعیت سابق تقریباً غیرممکن خواهد بود. بهترین راه‌حلی که اکثر دانشمندان پیشنهاد کرده‌اند، متوقف کردن روند رو به رشد این گازهای مضر است.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه بررسی عملکرد اقتصادی سیستم‌های مولد خورشیدی و تهیه برنامه کاری ساخت مولدهای خانگی (کد پروژه 926)

4.2 از 5 ( 44 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نرم افزار های استفاده شده :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
113 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
4.10 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
محمدرضا حبيبي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
44 total
5 15 
4 18 
3 11 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23