چکیده پروژه : پروژه بررسی مبدل هاي داده های مخابراتی آنالوگ به ديجيتال (کد پروژه 929)

از هنگامي كه سيستمهاي پردازشگر ديچيتال مطرح شده اند اين مسئله نيز به همراه آن مطرح شد كه چگونه مي توان يك سيگنال آنالوگ را به يك سيستم ديجيتال وارد كرد و به طور متقابل ، چگونه بايد سيگنالهاي ديجيتال خارج شده از سيستمهاي ديجيتال را به دنياي آنالوگ تحويل داد. در اينجا بود كه ضرورت ساخت مبدلهاي آنالوگ به ديجيتال و ديجيتال به آنالوگ احساس شد و انواع مختلفي از مبدلهاي فوق معرفي شد. ارائه طرحهاي جديد و ايده هاي نو به منظور بهبود كيفيت اين مدارها تا امروز ادامه دارد و به نظر مي رسد تا زماني كه سيگنالهاي آنالوگ و ديجيتال وجود داشته باشند، اين مبدلها به پيشرفت خود ادامه دهند. اين پايان نامه به بررسي مبدل هاي آنالوگ به ديجيتال و ديجيتال به آنالوگ ، انواع و كاربرد آنها مي پردازد. در فصل اول مقدمه اي بر مبدل هاي آنالوگ به ديجيتال و ديجيتال به آنالوگ بيان شده است. در فصل دوم مبدل هاي ديجيتال به آنالوگ به اختصار بررسي شده است. در فصل سوم مبدل هاي آنالوگ به ديجيتال و انواع آن مورد بررسي قرار گرفته است و مدارها و شكلهاي مهمترين انواع اين مبدل ها ارائه شده است. درفصل چهارم یک نمونه از مهم ترین مبدلها یعنی مبدلهای سیگما دلتا طراحی شده است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه بررسی مبدل هاي داده های مخابراتی آنالوگ به ديجيتال (کد پروژه 929)

عصري را كه در آن زندگي مي كنيم به جرات مي توان بيش از هر چيز، عصر پردازش سيگنالها دانست.سيگنالهاي مورد پردازش ، عليرغم ماهيت گسسته از ديدگاه ما پيوسته فرض مي شوند و طبيعتي آنالوگ به خود مي گيرند. تا پيش از آنكه سيستمهاي ديجيتال پا به عرصه وجود بگذارند سيگنال ها با تغييراتي از قبيل تغيير سطح ، تقويت و يا تضعيف مي توانستند به سيستمهاي پردازشگر وارد شوند. از هنگامي كه سيستمهاي پردازشگر ديجیتال مطرح شده اند اين مسئله نيز به همراه آن مطرح شد كه چگونه مي توان يك سيگنال آنالوگ را به يك سيستم ديجيتال وارد كرد و به طور متقابل ، چگونه بايد سيگنالهاي ديجيتال خارج شده از سيستمهاي ديجيتال را به دنياي آنالوگ تحويل داد. در اينجا بود كه ضرورت ساخت مبدلهاي آنالوگ به ديجيتال و ديجيتال به آنالوگ احساس شد و انواع مختلفي از مبدلهاي فوق معرفي شد. ارائه طرحهاي جديد و ايده هاي نو به منظور بهبود كيفيت اين مدارها تا امروز ادامه دارد و به نظر مي رسد تا زماني كه سيگنالهاي آنالوگ و ديجيتال وجود داشته باشند، اين مبدلها به پيشرفت خود ادامه دهند.امروزه به دليل مزيت هاي عمده پردازش سيگنال هاي ديجيتال، طراحي مبدل هاي آنالوگ به ديجيتال مورد نظر مي باشند . اين مزيت هاي عمده باعث شده اند كه تكنولوژي مدارهاي مجتمع در جهت طراحي مدارهاي ديجيتال توسعه داده شوند . پايين آوردن ولتاژ منبع تغذيه ، كم كردن سطح لازم براي ساخت تراشه از جمله پيشرفت هاي تكنولوژي هاي حاضر مي باشند اما به دليل اينكه دنياي واقعي يك طبيعت آنالوگ است ، بايستي طراحي مبدلهاي آنالوگ به ديجيتال نيز با ولتاژهاي پايين و در كنار مدارهاي ديجيتال در داخل يك تراشه صورت گيرند. طراحي مدارهاي ديجيتال با استفاده از تكنولوژيCMOS به علت قابليت مجتمع سازي بالا،توان مصرفي كم و قيمت پايين به روشي متداول براي ساخت مبدل هاي آنالوگ به ديجيتال در آمده است.طراحان مدارهاي مجتمع همواره به دنبال كاهش ويژگيهايي همچون وزن و حجم و توان مصرفي و افزايش ويژگيهايي همچون كارايي و سرعت و دقت در آنها بوده اند. توان مصرفي يكي از ويژگيهاي مهم در دستگاههاي الكترونيكي خصوصاٌ انواع قابل حمل آن مي باشد. با ساخت مدارهاي ديجيتالCMOS و تكامل هر چه بيشتر تكنولوژي VLSI و روشهاي طراحي مدارهاي مجتمع ديجيتال، طراحي و ساخت مدارهاي ديجيتال با توان مصرفي كم و ديگر ويژگيهاي مناسب چندان مشكل نيست. به همین علت با گذشت زمان مدارهای دیجیتال در اکثر قسمتها جایگزین مدارهای آنالوگ شده اند . با وجود این همواره برای برقراری ارتباط بین این مدارات دیجیتال و دنیای خارج به برخی از مدارهای واسط آنالوگ نیاز داریم ..مبدل هاي آنالوگ به دیجیتال وديجيتال به آنالوگ یکی از این مدارهای واسط مي باشند. شکل1-1 نمای کلی یک سیستم پردازش آنالوگ-ديجيتال را نشان می دهد. طبق شكل ابتدا سيگنالهاي آنالوگ از دنياي خارج گرفته مي شود و پس از تقويت(يا تضعيف) و عبور از مدارهاي خاصي به مبدل يا مبدل هاي آنالوگ به ديجيتال اعمال مي شوند وسيگنال آنالوگ به ديجيتال تبديل مي شود اين سيگنالها سپس به قسمت پردازش ديجيتال ارسال مي شود تا پردازشهاي لازم توسط پردازشگر ديجيتال سيگنال كه اغلب يك ميكروپروسسور يا واحد پردازش يك ميكروكنترلر مي باشد، انجام شود.سيگنالهاي حاصل از پردازش ديجيتال به صورت ديجيتال هستند كه براي ارسال به تجهيزات آنالوگ بايستي توسط يك مبدل ديجيتال به آنالوگ به حالت مناسب(آنالوگ با توان مناسب) تبديل شوند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه بررسی مبدل هاي داده های مخابراتی آنالوگ به ديجيتال (کد پروژه 929)

4.1 از 5 ( 47 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
1.41 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
منيژه دربهشتي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
47 total
5 15 
4 15 
3 17 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23