چکیده پروژه : بررسی امکان سنجی استفاده از مبدل های حرارتی لوله گرمایی به جای مبدل های پوسته لوله در صنایع نفت و گاز (کد پروژه 93)

با افزايش روز افزون هزينه هاي تأمين انرژي شامل ايجاد و يا خريداري آن با توجه به حذف يارانه هاي مربوطه و تعيين ارزش واقعي نهاده هاي انرژي، استفاده بهينه از آن، جلوگيري از هدررفت آن از طرق مختلف از جمله تعويض سيستمهاي قديمي با تكنولوژيهاي جديدتر، برطرف نمودن عيوب تجهيزات، افزايش راندمان تجهيزات با ايجاد تغييرات ساختاري و يا استفاده از تكنولوژيهاي نوين در آنها، اهميت فوق العاده اي يافته است. امروزه مبدلهاي گرمايي، نقش انكارناپذيري در بازيافت انواع حاملهاي انرژي(خاصه از نوع حرارتي) ايفا نموده فلذا افزايش راندمان اينگونه تجهيزات، مخصوصا با استفاده از انواع لوله هاي گرمايي با توجه به راندمان بسيار بالاي حرارتي، بسيار مورد توجه قرار گرفته و استفاده از آنها در صنايع گوناگون، بسته به نوع انتخابي، ديرزماني است كه آغاز گرديده است مبدل حرارتی دستگاهی است که برای انتقال حرارت موثر بین دو سیال (گاز یا مایع) به دیگری استفاده میگردد. از رایجترین مبدلهای حرارتی رادیاتور خودرو و رادیاتور شوفاژ است. مبدل های حرارتی در صنایع مختلف از جمله گرم کردن فضا، سرد سازی، تهویه مطبوع، خودرو، نفت و گاز و بسیاری صنایع دیگر مورد استفاده قرار میگیرند. مکانیزم انتقال حرارت بصورت جابجایی و هدایت می باشد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی امکان سنجی استفاده از مبدل های حرارتی لوله گرمایی به جای مبدل های پوسته لوله در صنایع نفت و گاز (کد پروژه 93)

مبدل ها وسایلی هستند که در صنعت برای انتقال حرارت بین دو سیال بکار می روند. در ابتدا سعی می شود تا آنجا که ممکن است برای گرم کردن و سرد کردن جریان ها از خود سیال های موجود در فرایند استفاده شود . بعد از حداکثر کردن میزان بازیافت حرارت در شبکه مبدل حرارتی بار های گرمایشی و سرمایشی که از طریق بازیافت حرارت تامین نشده اند باید توسط سرویس های جانبی تهیه شوند . مکانیزم انتقال حرارت بصورت جابجایی و هدایت می باشد. 1-2) شکل های مختلف جریان یافتن سیالات در مبدل حرارتی نحوه قرار گرفتن سیال ها در کنار یکدیگر می تواند به چندین صورت مختلف باشد - جریان همسو : دو سیال از یک طرف مبدل وارد شده و هر دو از طرف دیگر خارج می شوند. بعضی در مبدل نیز هردو در یک سو حرکت می کنند . نتیجتاً در مبدل نیز هر دو در یک سو حرکت می کنند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی امکان سنجی استفاده از مبدل های حرارتی لوله گرمایی به جای مبدل های پوسته لوله در صنایع نفت و گاز (کد پروژه 93)

4.3 از 5 ( 44 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
110 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
9.89 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
حافظ فاخري مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
44 total
5 17 
4 13 
3 14 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23