پروژه شبیه سازی آنتن شیپوری با نرم افزارHFSS (کد پروژه 949)

تاریخ ثبت :
09 مهر 1397
ثبت کننده :
4.3
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : پروژه شبیه سازی آنتن شیپوری با نرم افزارHFSS (کد پروژه 949)

آنتن های شیپوری کاربرد بسیار زیادی در سیستم های مخابراتی از جمله رادار،سیستم های ردگیری ماهواره،تغذیه آنتن های بشقابی(بازتابنده)،تستهای EMC ،جنگ الکترونیک، سیستم های جهت یاب،آشکارساز و غیره،دارند.این کاربردهای فراوان به دلیل ویژگی های استثنایی این آنتن ها مانند پهنای باند مناسب،تطبیق پذیری وهمه کاره بودن، ساخت نسبتا آسان، بهره بسیار بالا و جهت بندی خوب می باشد.به دلیل کاربرد وسیع این نوع از آنتن ها،طراحی و بهینه سازی پارامترهای آن ها همواره موردنظرمهندسان آنتن بوده است.اولین آنتن های شیپوری دراواخرسال1800 میلادی ساخته وموردبررسی قرار گرفتند [1].اگرچه در اوایل سال های 1900 میلادی کمی مورد بی توجهی قرار گرفتند ولی دوباره در اواخر دهه 1930 میلادی برای کاربردهای مایکروویوی و در خطوط انتقال موجبری در طی جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفتند.تا کنون مقالات زیادی در مورد مکانیزم تشعشع،روش های طراحی بهینه و کابردهای آن ها ارایه شده اند.طراحی و شبیه سازی آنتن شیپوری مستلزم داشتن اطلاعات کافی در مورد آنتن های شیپوری ساده می باشد.جهت آشنایی با آنتن های شیپوری،ابتدا در فصل دوم به توصیف پارامترهی آنتن می پردازیم.در فصل سوم موجبرها را معرفی می کنیم و در فصل چهارم آنان شیپوری هرمی را شبیه سازی و طراحی می کنیم.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه شبیه سازی آنتن شیپوری با نرم افزارHFSS (کد پروژه 949)

یک قطعه مهم درهر سیستم مخابراتی یا راداری،آنتن است. به طور خلاصه، یک آنتن قطعه ای است که یک موج منتشر شده بر روی خط انتقال را به یک موج مسطح که در فضای آزاد انتشار می یابد، تبدیل میکند و بالعکس[2]. تشعشات آنتن از وجود جریان ها ناشی می شوند. در صورتی که جریان وارد شده به یک مدار از خود مدار جدا شده و دیگر حلقه ای را طی ننماید، آنگاه این جریان تشعشع می یابد. یک آنتن میدان های مرزی مداری را به صورت موج های الکترومغناطیسی انتشار می دهد و در مقابل، توان موج های الکترو مغناطیسی عبوری را جذب می کند. لذا هر مدار با داشتن یک میدان متغیر با زمان میتواند این قابلیت تشعشع را داشته باشد.وظیفه آنتن این است که امواج را از منابع که در اصطلاح الکترومغناطیسی بارها و جریان های تغیر پذیر با زمان را شامل می شوند، بگیرد و طبق ساختار طراحی شده خود، انرژی الکترومغناطیسی را متناسب با تغییرات منبع، تشعشع نماید[1]. یک آنتن می تواند یک سیم مستقیم یا یک حلقه هادی باشد که توسط یک منبع ولتاژ تحریک شود و یا سوراخی در انتهای یک موجبر و یا آرایه پیچیده ای از عناصر تشعشعی که بصورت مناسبی ترکیب یافته اند، مورد بررسی قرار گیرند.در مسایل آنتن اصولا میدانهای منطقه دور مورد بررسی قرار می گیرند.این میدانها را میدانهای تشعشعی دور نیز می نامند. هیچ آنتن فیزیکی در تمام جهت های فضا به طور یکنواخت تشعشع نمی نماید. منحنی توصیف کننده قدرت نسبی میدان منطقه دور برحسب جهت در یک فاصله ثابت از آنتن، نقشه تشعشعی آنتن یا صرفا نقشه آنتن نام دارد. به طور کلی نقشه آنتن سه بعدی است و باهر دوی θو φ در دستگاه مختصات کروی، تغییر می کند. مشکلات رسم نقشه سه بعدی همانطور که در عمل انجام می گیرد، با رسم جداگانه اندازه قدرت میدان نرمالیزه( نسبت به مقدار ماکزیمم) برحسب θ و به ازای φ ثابت(نقشه صفحه E) و اندازه قدرت میدان نرمالیزه برحسب φ به ازای θ=π/2 (نقشه صفحهH) قابل اجتناب است.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه شبیه سازی آنتن شیپوری با نرم افزارHFSS (کد پروژه 949)

4.3 از 5 ( 50 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
3.98 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
محمد اصفهاني مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
50 total
5 14 
4 21 
3 15 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23