بررسی روشهای بهینه سازی مسائل مهندسی شیمی (کد پروژه 96)

تاریخ ثبت :
24 خرداد 1397
ثبت کننده :
4.6
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : بررسی روشهای بهینه سازی مسائل مهندسی شیمی (کد پروژه 96)

هدف از بهينه‌سازي يافتن بهترين جواب قابل قبول، با توجه به محدوديت‌ها و نيازهاي مسأله است. براي يك مسأله، ممكن است جواب‌هاي مختلفي موجود باشد كه براي مقايسه آنها و انتخاب جواب بهينه، تابعي به نام تابع هدف تعريف مي‌شود. انتخاب اين تابع به طبيعت مسأله وابسته است. به عنوان مثال،بهينه‌سازي راکتورها یا برج های تقطیر واحدهای شیمیایی. به هر حال، انتخاب تابع هدف مناسب يكي از مهمترين گام‌هاي بهينه‌سازي است. گاهي در بهينه‌سازي چند هدف به طور همزمان مد نظر قرار مي‌گيرد؛ اين گونه مسائل بهينه‌سازي را كه دربرگيرنده چند تابع هدف هستند، مسائل چند هدفي مي‌نامند. هر مسأله بهينه‌سازي داراي تعدادي متغير مستقل است كه آنها را متغيرهاي طراحي می‌نامند كه با بردار n بعدي x نشان داده مي‌شوند. هدف از بهينه‌سازي تعيين متغيرهاي طراحي است، به گونه‌اي كه تابع هدف كمينه يا بيشينه شود. در فصل اول این پایان نامه مفهوم بهینه سازی ،انواع مسایل بهینه سازی و روش های حل مسایل بهینه سازی آورده شده است برای طراحی یک فرآیند جدید و بهینه سازی یک فرآیند جایگزینه های زیادی وجود دارد که بررسی تماما آنها،باعث اتلاف زیاد وقت و انرزی و افزایش هزینه های مربوطه می باشد.اما با وجود نرم افزارهای شبیه سازی و امکانات بهینه سازی در این نرم افزار ها باعث شده تا امکان مقایسه فرآیندها در بهترین حالت ممکن صورت گیرد.نرم افزار هایسیس و مطلب از پر کاربردترین نر م افزار ها در مهندسی شیمی هستند که در این پایان نامه سعی شده است تا در قالب مثال با نحوه ی بهینه کردن مسایل با نرم افزار هایسیس در فصل 2و با نرم افزار مطلب در فصل 3 آشنا شویم.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی روشهای بهینه سازی مسائل مهندسی شیمی (کد پروژه 96)

بهینه سازی بر هر چه بهتر کردن راه حل مربوط به یک مساله تاکید دارد. بهینه سازی سعی دارد تا با تغییر دادن یک ایده ابتدایی به سوی جواب بهینه حرکت کند. این مسیر حرکت ممکن است به جواب بهینه یا نزدیک به بهینه برسد. با رسیدن به یک جواب باید پرسید آیا این تنها جواب است؟ که معمولا نیست! و آیا این جواب بهترین جواب است؟ منظور از بهینه سازی در این مبحث معمولا ابزاری ریاضی است که به چنین سوالهایی پاسخ می دهد. تاکید بر وجود \"بهترین\" جواب موید وجود بیش از یک جواب برای مسائل است ، که از ارزش یکسانی برخوردار نیستند . تعریف برای جواب بهینه به نوع مساله در دست ، میزان تلرانس اجازه داده شده و روش حل مساله بستگی دارد . بعضی از مسائل دارای جوابهای بهینه کاملا مشخص و یکتا هستند که تنها نیاز به شناسایی دارند . اما بعضی از مسائل علاوه بر این که ممکن است بیش از یک جواب بهینه داشته باشند ، ممکن است جوابهای بهینه محلی داشته باشند . به علاوه شرایط شناخته شدن یک جواب به عنوان بهینه نیز از جمله موارد مهمی است که باید به آن توجه کرد .
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی روشهای بهینه سازی مسائل مهندسی شیمی (کد پروژه 96)

4.6 از 5 ( 47 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
4.58 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
قربانعلي قلعه سري مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
47 total
5 16 
4 16 
3 15 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23