چکیده پروژه : پروژه ساخت داده نگار میزان مصرف شبکه برق فشار ضعیف و بررسی کاربرد آن در ممیزی انرژی (کد پروژه 960)

در این پروژه به بررسی ساخت یک داده نگار "میزان مصرف " که وظیفه نمونه برداری از مقادیر لحظه ای ولتاژ، جریان، توان حقیقی ، توان ظاهری و ضریب قدرت(PF) و ذخیره آن در کارت حافظه را بر عهده دارد، پرداخته شده است. برای انجام نمونه برداری از ولتاژ، از یک ترانس کاهنده ولتاژ و یک شبکه تقسیم مقاومتی و برای نمونه برداری از جریان ,از یک ترانس کاهنده جریان(CT) استفاده شده است. سپس با بهره گیری ازبرنامه _ای کارا، ضریب قدرت و به دنبال آن توان محاسبه می شود. برای محاسبه زمان دقیق ثبت داده های مذکور، از آی سی ساعت DS3231 استفاده شده است. دقت نمونه برداری بسیار بالا و دوره تناوب نمونه بردای نیز به طور دلخواه قابل تنظیم است و بسته به ظرفیت کارت حافظه، حداقل تا ذخیره 560 میلیون داده به ازای هر پارامتردر کارت حافظه ای به ظرفیت چهار گیگا بایت، امکان پذیر است و همچنین امکان مشاهده آنلاین داده ها برروی نمایشگر فراهم شده است. از مزایای دستگاه فوق می توان به کاهش قیمت تا حداقل یک دهم نسبت به نمونه های مشابه موجود در بازار و نیز فضای ذخیره سازی بیشتر اشاره نمود. به سادگی با تغییراتی اندکی در پروژه می توان از آن در شبکه های فشار قوی استفاده کرد. با داشتن پارمترهای اندازه گیری شده می توان شبکه تحت نظارت را بهتر شناسایی و تحلیل کرد و با به کارگیری این ابزار در فرایندهای ممیزی انرژی، اقدامات لازم را در جهت بهینه سازی مصرف انرژی و اصلاح ضریب قدرت به انجام رساند.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه ساخت داده نگار میزان مصرف شبکه برق فشار ضعیف و بررسی کاربرد آن در ممیزی انرژی (کد پروژه 960)

جمع آوری و ذخیره داده یک کاربرد معمول اندازه گیری است. در شکل بسیار ابتدای آن جمع آوری داده شامل اندازه گیری و ذخیره مقادیر فیزیکی یا الکتریکی در یک دوره زمانی می باشد. این داده ها می توانند دما، کشش، جابجایی، جریان، فشار، ولتاژ، مقاومت، توان و بسیاری پارامترهای دیگر باشند. در این راستا، از جمله ابزار مفیدی که تا به امروز در صنعت بسیار مورد استقبال قرار گرفته و به این امر تحقق بخشیده، داده نگار می باشد. تا قبل از ساخته شدن داده نگارها، همواره در بین مهندسین و متخصصان فقدان ابزاری وجود داشت تا بدین وسلیه بتوانند شرایط را کاملا تحت نظر بگیرند و کوچکترین تغییرات نیز از دید آنها پنهان نماند، از طرفی، دیگر نیازی به صرف وقت زیاد برای جمع آوری و بررسی داده ها نباشد و نیز این عملیات با سرعت و دقت کافی صورت پذیرد. از این رو ایده ساخت داده نگارها شکل گرفت و با بالاترین کیفیت به صنعت عرضه شد و بدین ترتیب کاستی های موجود در زمینه نمونه برداری و مانیتورینگ به بهترین شکل مرتفع گردید.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه ساخت داده نگار میزان مصرف شبکه برق فشار ضعیف و بررسی کاربرد آن در ممیزی انرژی (کد پروژه 960)

4.2 از 5 ( 44 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
10.19 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
عبدالخالق پيوندي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
44 total
5 13 
4 18 
3 13 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23