چکیده پروژه : پروژه طراحی برد کنترلی تریستوری با ورودی 0 تا 10 ولت آنالوگ (کد پروژه 972)

در این پایان نامه با استفاده از برنامه ریزی میکروکنترلر Atmega 8 یک ولتاژ آنالوگ 0 تا 10 ولت را در ورودی دریافت و به پالسی مناسب برای کنترل زاویه ی آتش یک تریستور تبدیل کرده ایم، برای ایزوله کردن ولتاژ ها نیز از جفتگر نوری بهره برده ایم. این پروژه مقدمه ای برای ساخت بورد های کنترلی موتور های القایی ( سه فاز )، مورد نیاز شرکت فولاد اسفراین، می باشد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه طراحی برد کنترلی تریستوری با ورودی 0 تا 10 ولت آنالوگ (کد پروژه 972)

پیشرفت های صنعتی سبب استفاده از انواع انرژی ها و در رأس آنها استفاده از انرژی الکتریکی شده است؛ انرژی الکتریکی به دلیل تنوع در روش های تولید، قابلیت انتقال وکنترل، سهولت در تبدیل به انرژی های دیگر، عدم آلودگی محیط زیست و … بیش از انواع دیگر انرژی مورد توجه قرار گرفته است.تأمین انرژی مورد نیاز مصرف کنندگان به طور مداوم و با کیفیت مطلوب یکی از مهم ترین اهداف شبکه برق رسانی است. افزایش مصرف انرژی الکتریکی و توسعه هماهنگ شبکه انتقال و توزیع باعث می گردد که واحدهای تولیدی بزرگ و جدید در شبکه ایجاد شده و همزمان با پست های انتقال و توزیع و ارتباطات الکتریکی ما بین آنها در شبکه افزوده شود، به سادگی روشن است که بر اثر عوامل فوق الذکر میزان جریان اتصال کوتاه در پست ها افزایش خواهد یافت و همچنین مهم ترین خطری که شبکه قدرت همواره با آن مواجه می باشد وقوع پدیده اتصال کوتاه است که در ادامه به اختصار تشریح خواهد شد.افزایش سطح اتصال کوتاه از نقطه نظر بهره برداری و حفاظت شبکه پیامد هایی نظیر تعویض و تبدیل تجهیزات پست ها شامل کلید ها و فیوزها و ترانسفورماتورهای جریان و ولتاژ را به دنبال داشته و در شرایط بروز اتصالی مخاطرات بیشتری را برای تجهیزات موجود ایجاد می کند.کلیدهای قدرت یکی از گران ترین تجهیزات پست ها می باشند و قیمت آن ها تا حد زیادی بستگی به قدرت قطع آن ها دارد.اما با توجه به تمامی موارد فوق اتصال کوتاه یک پدیده ذاتی در شبکه قدرت است و گسترش شبکه های انتقال و توزیع موجب بالا رفتن جریان اتصال کوتاه در شبکه می شود. افزایش جریان اتصال کوتاه باعث بالا رفتن اضافه ولتاژ های گذرا، افزایش نیروهای دینامیکی وارد بر تجهیزات، افزایش گرمای حاصل از عبور جریان در تجهیزات و کاهش قابلیت اطمینان شبکه می گردد. در هنگام وقوع اتصال کوتاه جریان خطا از تجهیزات شبکه که جریان نامی آن ها کمتر از جریان اتصال کوتاه می باشد، عبور می کند و چون در طراحی و ساخت تجهیزات شبکه جریان اتصال کوتاه لحاظ می شود لذا با گسترش شبکه و بالا رفتن جریان اتصال کوتاه قیمت و ابعاد تجهیزات اضافه می شود.از اوایل دهه هفتاد میلادی مطالعات کاهش سطح اتصال کوتاه شبکه به عنوان یکی از موضوعات مهم تحقیقاتی در جهان آغاز شده و محققین تلاش خود را متوجه ساخت تجهیزاتی کرده اند که بتواند دامنه جریان خطا را در حد قابل قبولی محدود نماید. یکی از تجهیزاتی که موجب کاهش دامنه جریان خطا در حد متعارف برای تجهیزات شبکه می گردد محدودساز جریان خطا می باشد. محدود کننده های جریان خطا عناصری سری با تجهیزات شبکه بوده و وظیفه دارند با وارد کردن یک امپدانس بزرگ جریان اتصال کوتاه مدار را قبل از رسیدن به مقدار حداکثر خود محدود نموده به طوری که توسط کلید های قدرت موجود قابل قطع باشند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه طراحی برد کنترلی تریستوری با ورودی 0 تا 10 ولت آنالوگ (کد پروژه 972)

4.2 از 5 ( 39 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
1.55 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
سيدعباس هاشمي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
39 total
5 13 
4 14 
3 12 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23