چکیده پروژه : پروژه ارسال پیامک مقدار هزینه مصرفی کنتور برق (کد پروژه 973)

کنتور های برق میزان مصرف هر خانوار را نشان میدهند و هر ماه اداراه ی برق برای محاسبه ی هزینه ی مصرفی هر واحد کنتور مجبور به سرکشی و ذخیره ی اطلاعات و سپس چاپ ان و مراجعه ی دوباره برای تحویل قبض مربوطه میباشد که نیاز به زمان و همچنین مصرف هزینه هایی برای انجام این کار می باشد که در این پروژه سعی شده این مشکل رفع شود.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه ارسال پیامک مقدار هزینه مصرفی کنتور برق (کد پروژه 973)

هزینه بر بودن و همچنین اتلاف زمان در روش های قدیمی مشکلی است همیشگی که همچنان پافشاری بر روی این روش ها مشکلات مخصوص به خود را دارد.روند انجام این روش که سال هاست مورد استفاده قرار میگیرد به صورت زیر انجام می پذیرد:یک نفر مامور میشود تا با دستگاهی که دراختیار دارد تک تک کنتور های برق را دیدن کند .در این دستگاه اطلاعاتی از قبیل شماره اشتراک و شماره کنتور ذخیره هستند که وقتی این دستگاه به کنتور متصل میشود ابتدا باید کنتور مورد نظر را که شماره ی کنتور و شماره اشتراک مخصوص به خود را دارد در میان اطلاعاتی که از قبل در دستگاه قرائت کنتور ذخیره دارد را شناسایی کند و پس از تطبیق این اطلاعات میزان مصرف هر واحد کنتور در دستگاه ثبت شده و به همین ترتیب باید تمام کنتور ها مورد قرائت قرار گیرند .اکنون که همه ی اطلاعات مربوط به میزان مصرف هر واحد کنتوردر داخل حافظه ای ذخیره شده اندمیتوان قبض را صادر نمود .صدور قبض بدین صورت است که دستگاه مورد نظر توسط کابل به کامپیوتر متصل شده و توسط برنامه های نرم افزاری اماده به صورت اتوماتیک قبض چاپ شده و سپس توسط افرادی در درب منازل تحویل داده میشود . این روش هم به اتلاف زمان منجر میشود و هم هزینه هایی را در بر خواهد داشت.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه ارسال پیامک مقدار هزینه مصرفی کنتور برق (کد پروژه 973)

4.1 از 5 ( 40 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
1.17 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
افشبن قلي پور برادري مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
40 total
5 9 
4 16 
3 15 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23