چکیده پروژه : پروژه بررسی راهکارهای کاهش مصرف انرژی در کارخانه فولاد اسفراین (کد پروژه 984)

صنعت فولاد در مقايسه با ساير صنايع، از نظر انرژي مورد نياز، پرمصرف ترين صنعت در جهان به -شمار مي رود. روند رو به زوال منابع طبيعي و انرژي هاي فسيلي و ذخاير گاز، دانشمندان و پژوهشگران اين عرصه را واداشته تا در جهت کاهش مصرف انرژي در اين صنعت، با تشکيل تيم‌هاي تخصصي و بررسي هاي علمي و با در نظر گرفتن سير تاريخي و تجربيات طراحي و بهره برداري از کارخانجات توليد فولاد در نقاط گوناگون جهان، روش هاي عملي در زمينه بهينه سازی مصرف انرژی ارائه دهند. اين تلاش ها در بسياري از موارد منجر به برداشتن گام هاي موثر و مفيدي در اين راستا گرديده و در برخي موارد شاخص‌هاي عملکردي خوبي بر جاي گذاشته است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه بررسی راهکارهای کاهش مصرف انرژی در کارخانه فولاد اسفراین (کد پروژه 984)

کارخانه‌ی فولاد از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است، که سنگ‌آهن را به فولاد تبدیل می‌کند و دارای اهمیت زیادی در صنعت کشور می‌باشد.این کارخانه جزء پرمصرف‌ترین صنایع کشور به حساب می‌آید چون لازمه‌ی تبدیل آهن به فولاد نیازمند مصرف انرژی زیادی می‌باشد؛ از این رو در این پایان‌نامه راهکارهایی ذکر می‌شود، که بعضی از آنها تئوری و برخی عملی و قابل اجرا می‌باشند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه بررسی راهکارهای کاهش مصرف انرژی در کارخانه فولاد اسفراین (کد پروژه 984)

4.2 از 5 ( 51 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
1.66 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
محمد حكم آبادي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
51 total
5 21 
4 14 
3 16 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23