عوامل ایجاد بو در منابع آب و روشهای نوین بو زدایی از منابع آب و هوا (کد پروژه 99)

تاریخ ثبت :
24 خرداد 1397
ثبت کننده :
سعيد احتشامي
4.2
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : عوامل ایجاد بو در منابع آب و روشهای نوین بو زدایی از منابع آب و هوا (کد پروژه 99)

انسان ها و حیوانات حضور آلاینده هاي شیمیایی معلق در هوا را از طریق تحریک عضو بویائی در بینی تشخیص می دهند. ترکیباتی که سبب تحریک این عضو می شوند بو نامیده می شوند. با توجه به واکنش نسبت به محرك، بوها ممکن است (خوشایند(عطر، بوهاي آشپزي و...) یا ناخوشایند (تخم مرغ فاسد شده، بوي فاضلاب و.. باشند.در طی عملیات جمع آوري فاضلاب و تصفیه آن ترکیبات مولد بو بوسیله تجزیه بی هوازي مواد آلی حاوي گوگرد و نیتروژن ایجاد می شود. ترکیبات بودار داراي یک عدد آستانه بو TON)) هستند. مرکاپتان ها، آلیل مرکاپتان، آلیل مرکاپتان، دي متیل سولفید برخی ترکیبات آلی فرار، هیدروژن سولفوره، آمونیاك، دي اکسید گوگرد، متان و...تعدادي از ترکیبات بوزا می باشند که در تاسیسات فاضلاب نیز ایجاد می گردند و گاهی موجب تولید بوهاي نامطبوع می شوند. از مهمترين روش هاي كنترل بو مي توان از اقدامات پيشگيرانه نظيرتميز كردن مكانيكي سيستم هاي جمع آوري، شستشوي مكرر واحدهاي ،حذف شن و آشغال، كف روبي مكرر جهت حذف روغن، باز نگهداشتن منافذ صا في چكنده و كاهش كف در تانك هوادهي، تميز نگهداشتن لوله ها و پخش كننده هاي هوا در سيستم لجن فعال و روش هاي تصفيه به منظور حذف بوهاي آزاد شده، قبل از آزاد شدن در هوا ومنابع آب نظير استفاده از محصور کردن، احتراق، جذب سطحي توسط كربن فعال و جاذب ديگر، تماس دهنده هاي ازن، رسوب گذاري، اسپري مواد معطر، بيوفيلتر، اسكرابر پاششي ، ، افزودن نيترات، سوزاندن كاتاليزوري، بيواسكرابر وفيلتراسيون بيولوژيكي و استفاده از سيستم هاي بيولوژيكي تصفيه فاضلاب را نام برد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : عوامل ایجاد بو در منابع آب و روشهای نوین بو زدایی از منابع آب و هوا (کد پروژه 99)

امروزه آلودگي بو همان بوهاي ناخواسته‌اي كه شامه انسان را اذيت مي‌كنند به عنوان يكي از آلودگي‌هاي جديد زيست‌ محيطي مطرح است. به دليل افزايش زندگي شهري و صنعتي شدن جوامع و نيز افزايش آگاهي مردم در مورد «محيط زيست پاك» توجه به بو به عنوان يك آزاردهنده محيط‌زيستي در حال افزايش است. در نتيجه بايد تلاش‌هايي براي حذف مشكلات بو صورت پذيرد تا كيفيت مطلوب محيط‌زيست حفظ شود. در اين چارچوب داشتن درك صحيحي از مشكل بو و منبع آن و نحوه انتشار و روش هاي تخفيف و شناسايي، از جنبه‌هاي بسيار مهم در بحث آلودگي بو است. هنگام مواجهه با بحث آلودگي بو يكي از چالش‌ها همانا روشي براي تشخيص بوهاي منتشره است. شناخت مشخصات بو بحث شناخت شاخص‌هاي بو در ارتباط با نوع فناوري كنترل آلودگي بو است. در اين راستا بايد مشخصات فيزيكي و شيميايي مولكول هاي بو پيش از انتخاب نوع فناوري كنترل، به خوبي شناخته شود .کارد در 1998 مثالي از انتخاب يك روش فيزيكي و يك روش شيميايي براي كنترل بو را بيان كرد. روش فيزيكي براي زماني است كه تركيبات در فازهاي مختلف بوده و يا اندازه ذرات متنوعي را در خود دارد. اگر اين تركيبات علاوه بر فاز گاز در فاز مايع نيز باشند، بنابراين بايد جداسازي آن ها به صورت شيميايي انجام شود. در ادامه نمونه‌هايي از ارتباط بين مشخصات بو و نوع كنترل آلودگي مربوطه ذكرمي‌شود.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: عوامل ایجاد بو در منابع آب و روشهای نوین بو زدایی از منابع آب و هوا (کد پروژه 99)

4.2 از 5 ( 49 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
3.46 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
سعيد احتشامي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23