چکیده پروژه : پروژه پیاده سازی الگوریتم تعقیب بیشینه نقطه توان برای استفاده از سلول خورشیدی (کد پروژه 997)

در این پروژه یک سیستم MPPT برای دریافت بیشترین توان از سلول خورشیدی پیشنهاد شده که آن را با استفاده از آی سی CN3722 به صورت کامل پیاده سازی کرده ایم. ما در کار خود توسط این آی سی ابتدا سیگنالهای ولتاژ سلول خورشیدی، ولتاژ باتری و نیز جریان باتری را نمونه برداری کرده و سپس با استفاده از ویژگی ها و خصوصیات آی سی CN3722 پالس PWM خروجی را تغییر داده ایم تا اینکه بیشترین توان از سلول خورشیدی دریافت شود.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه پیاده سازی الگوریتم تعقیب بیشینه نقطه توان برای استفاده از سلول خورشیدی (کد پروژه 997)

امروزه سوخت های فسیلی منبع اصلی انرژی درجهان به شمار می روند.اما این سوخت ها مشکلات فراوانی رابرای محیط زیست بوجود آورده است و نیز به تدریج روبه اتمام میباشند. بنابراین حرکت به سمت انرژیهای تجدیدپذیر و پاک از قبیل انرژی خورشیدی و انرژی باد امری ضروری است.در میان منابع تجدیدپذیر، انرژی خورشیدی به دلیل مزایایی همچون قابلیت دسترسی در تمام مکان ها و عدم تولید نویز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار میگیرند و جایگزین مناسبی برای سوختهای فسیلی میباشند.یکی ازروشهای مرسوم به خدمت گرفتن انرژی خورشیدی، تبدیل آن به اختلاف پتانسیل الکتریکی توسط سلول خورشیدی واستفاده از آن به صورت یک منبع ولتاژ است. از آنجایی که ولتاژ تولید شده در سلول خورشیدی تثبیت شده نیست و باتغییر میزان تابش دمای محیط و همچنین بار الکتریکی به سرعت تغییر میکند، برای رسیدن به سطح ولتاژ ثابت از مبدل DCبه DCاستفاده میشود. در صورتی که مصرف کننده نیازمند برق ACباشد، یک مبدل DCبه ACبه مجموعه اضافه میگردد. از طرفی بازده انرژی خروجی سلول خورشیدی پایین است و به شرایط تابشی و دمایی وابسته است، بنابراین استخراج بیشترین توان از سلول خورشیدی امری ضروری است.ردیابی بیشینه توان تولیدی در سلول خورشیدی برعهده مبدل DCبه DCمیباشد. براي حصول بيشترين توان از سـلول خورشـید ی نیازاست كه جريـان مشخصـي از سـلول كشـيده شـود. تكنيک Maximum power point tracking) MPPT براي همين امر است. در واقع اين تكنيك راجع به اين موضوع بحث ميكنـد كه نقطه كار پنل Vو I آن چگونه باشد كه بيشترين تـوان از سلول دريافت شود. در حالت كلـي 3نـوع MPPT وجـود دارد: 1-آشفتن و مشاهده كردن 2 -رسـانايي افزايشـي 3-ولتـاژ ثابت
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه پیاده سازی الگوریتم تعقیب بیشینه نقطه توان برای استفاده از سلول خورشیدی (کد پروژه 997)

4.1 از 5 ( 47 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
3.22 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
اردا كياني مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
47 total
5 17 
4 17 
3 13 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23